O NASZYM PRZEDSZKOLU

Kiedy mamy pasję i kochamy robić to, co robimy wszystko staje się możliwe.

LITERKI Learning Center zostały założone przez Małgorzatę Wajs w czerwcu 2010 roku.

„Moja pasja to praca z dziećmi, poparta wiedzą i doświadczeniem, które zdobyłam pracując z dziećmi ponad 20 lat. Wysiłek tworzenia miejsca dla dzieci innego niż wszystkie, przemyślanego od początku do końca jest dla mnie przyjemnością. Moje pomysły urzeczywistniam każdego dnia pracując z dziećmi, bo tylko wtedy można je poznawać i rozumieć. Kiedy wspólnie doświadczamy i poznajemy świat, mogę śmiało powiedzieć - moje marzenia się spełniają.”

CO NOWEGO

Informacje – kwiecień 2018

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Witamy serdecznie w miesiącu kwietniu, w którym wszystko się zmienia i budzi do życia!

My w Przedszkolu Literki pożegnaliśmy już zimę zatapiając Marzannę w jeziorku.

Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas w pełni już niedługo!

3 kwietnia (wtorek)

Z okazji Prima Aprilis we wtorek organizujemy „Dzień na opak”. Dzieci tego dnia mogą przyjść ubrane w ubraniach odwróconych na lewą stronę.

W tym miesiącu rozpoczynamy comiesięczne spotkanie z biblioteką, w porozumieniu  z Indian Trails Public Library District w Wheeling, pracownicy biblioteki przeczytają książeczkę dla dzieci opowiadającą o wiosennym ogrodzie. Przygotują również pokaz multimedialny dotyczący tego tematu. Spotkania będą odbywały się cyklicznie raz w miesiącu.

11 kwietnia (środa)

Dzieci w naszym przedszkolu będą gościły panią Aleksandrę - pielęgniarkę. Gość w ciekawy sposób przekaże informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie.

Opowie również o tym na czym polega praca pielęgniarki. Bardzo dziękujemy mamie Emily D. z grupy Starszaków za poświęcenie dla nas swojego wolnego czasu i przybliżenie nam tak ważnego tematu.

18 kwietnia (środa)

Przedszkolaki wybierają się z wizytą do pobliskiej biblioteki. Dzieci będą mogły zwiedzać całą placówkę. Dowiedzą się od Pani Bibliotekarki jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Dowiemy się co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem.

Wyjazd : 9:00 AM    Powrót: 11:00 AM        koszt:8 $

20 kwietnia (piątek)

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola w piątek będą sprzątać nasze najbliższe otoczenie z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który w tym roku przypada na niedzielę 22 kwietnia.

Przez cały tydzień dzieci dowiedzą się jak dbać o naszą planetę Ziemię, by mogła służyć naszym dzieciom i dalszym pokoleniom.  Przypomnimy wszystkim jak segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i prąd.

Z okazji Dnia Ziemi w przedszkolu ogłaszamy konkurs miesiąca:

„Recyklingowy Wehikuł Czasu”

Uczestnicy wykonują pracę z surowców wtórnych takich jak: zużyte gazety, pudełka kartonowe, nakrętki, stare plastikowe okładki, sznurek, druciki, sprężynki, itp.

Praca musi zawierać logo Przedszkola Literki Learning Care Center.

Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.

Wehikuł należy dostarczyć w terminie

od 16 kwietnia do 20 kwietnia 2018r.

Nagroda Główna – DARMOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU!

Każdy uczesnik otrzyma dyplom oraz nagrodę pocieszenia.

30 kwietnia (poniedziałek)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca nasze przedszkolaki zatańczą wspólnie układ taneczny, który ćwiczyły cały miesiąc do piosenki „Moja Planeta” pod kierownictwem naszej Pani Dyrektor Małgosi.

ZAPISY

Informujemy rodziców, że zapisy do przedszkola LITERKI Learning Center wciąż trwają. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 847-459-1234