NASI NAUCZYCIELE

Nasza kadra to zespół wykształconych, zaangażowanych nauczycieli,specjalistów i instruktorów dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Swoją pasją inspirują dzieci do odkrywania świata przyrody, do nauki tańca -rytmiki, tworzenia artystycznych prac, eksperymentowania i występowania na scenie. Okazują dzieciom dużo ciepła,cierpliwości i zrozumienia. Pokazują, jak radzić sobie z emocjami, organizować zabawy oraz rozwijać zdolności i pasje. Nasi nauczyciele posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Motywują wychowanków do odkrywania świata, dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.

W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej.

Nazywam się Małgorzata Wajs jestem dyrektorem Literki Learning Center, jak również częścią wspaniałego zespołu oddanych nauczycieli. W Polsce zdobyłam wykształcenie plastyczne, które okazało się niezwykle przydatne przez wszystkie ponad dwadzieścia lat doświadczenia w edukacji dzieci. Plastyka jest znakomitym narzędziem do tworzenia stymulującego i kreatywnego środowiska dla dzieci w wieku przedszkolnym. W połączeniu z odpowiednią koncentracją na rozwoju społecznym i emocjonalnym dziecka oraz na rozwijaniu sprawności poznawczych, językowych, komunikacyjnych i fizycznych plastyka stanowi solidną podstawę optymalnego programu nauczania. Takie właśnie podejście wypracowałam w ciągu wieloletniej pracy z dziećmi i przy zdobywaniu uprawnień nauczycielskich i administracyjnych w USA. Gdy nadarzyła się odpowiednia okazja, zdecydowałam się otworzyć własną placówkę, w której mogę realizować cel, jakim jest stworzenie wartościowego i przyjaznego środowiska dającego dzieciom szansę uczenia się na poziomie dla nich najlepszym i w którym czują się bezpieczne i zachęcane do rozwijania swoich zainteresowań, stymulowane do próbowania nowych umiejętności i zgłębiania świata. Moim zdaniem praca nauczyciela nie polega na czystym instruktażu, lecz na zachęcaniu uczniów do zgłębiania ich zainteresowań w ramach ustalonego programu nauczania. Nasz cały zespół od lat pracuje intensywnie, by Literki Learning Center był miejscem, gdzie realizowany jest jakościowo znakomity program – taki który stymuluje, gdzie personel jest profesjonalny, a rodzice zaangażowani i zainteresowani rozwojem swoich dzieci. Literki Learning Care Center spełnia wszelkie szczegółowe wymogi Illinois Department of Children and Family Services, a nasi nauczyciele corocznie uczestniczą w kursach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe.

Nazywam się Iwona Janula. Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie zdobyłam tytuł magistra pedagogiki wczesnoszkolnej. Ukończyłam także studia podyplomowe na Uniwersytecie M. Curie Skłodowskiej w Lublinie w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Zanim dołączyłam do grona nauczycieli polonijnych w Chicago zawodowe szlify zdobywałam pracując przez kilka lat z dziećmi i młodzieżą w Polsce. Od przyjazdu do Ameryki ( 2002 r.) związana jestem z polskimi, sobotnimi szkołami. Z Literki Learning Center związana jestem od 2010 roku.

Nazywam się Halina Śliwińska. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarzadzania i Pedagogiki w Rykach. Ukończyłam również kursy i klasy w Harper College, które pomogły mi zdobyć jeszcze większe doświadczenie w pracy z dziećmi. W Literkach Learning Care Center pracuję od czerwca 2011 roku. Bardzo sobie cenię pracę z dziećmi i rodzicami, a w Literkach zawsze można liczyć na wzajemną współpracę. Od 2013 roku pracuję na stanowisku zastępcy dyrektora.
Z poważaniem,
Halina Śliwińska

Nazywam się Beata Wyszkowski. Urodziłam się w Polsce w niewielkim miaseczku, województwa podlaskiego. Studia pedagogiczne na wydziale nauczania początkowego ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilka lat pracowałam w Polsce na poziomie nauczania początkowego. Po przyjeździe do USA związałam się ze szkolnictwem polonijnym i przez wiele lat pracowałam jako nauczyciel w sobotniej szkole. Mam również doświadczenie w pracy z dziećmi amerykańskimi, gdyż przez 14 lat pracowałam w miejscowym Preschool. Będąc już w Stanach ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne na Uniwersytecie Marii Curii Skłodowskiej w Lublinie. Napisałam również podręcznik do zerówki dla polonijnych szkół. Od roku związałam się z Literkami i bardzo cieszę się że pracuję z polskimi dziećmi.

Witam serdecznie!
Nazywam sie Anna Berezowska i w Literkach ucze klase “Kindergarten”. Ukonczylam Uniwersytet w Opolu z tytulem magistra na kierunku filologii angielskiej. Oprocz tego studiowalam w Stanach Zjednoczonych na Concordia University kierunek nauczanie wczesnodziecięce. Pracowalam jako nauczyciel w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Uczylam w liceum, szkole podstawowej i przedszkolu wiec mam wszechstronne doświadczenie. Mieszkam w Mt Prospect z mezem i mamy 3 dzieci. Poza nauczaniem w szkole lubie biegac, pływać, jeździć na rowerze i zwiedzac rozne zakatki swiata.